Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Blog nie aktywny. Dodaj notkę aby usunąć tą informację oraz reklamy w treści bloga
Notka p i e r w s z a. Panna D o r c a s Meadowes. Słyszysz B l a c k? Więc spieprzaj gdzie p i e p r z rośnie.


Notka p i e r w s z a. Panna D o r c a s Meadowes. Słyszysz B l a c k? Więc spieprzaj gdzie p i e p r z rośnie. - 28/01/2007 17:31:13


Nie lubię zbytnio pisać pierwszych, informacyjnych notek, ale nie mam wyjścia. Przeniosłam się s t ą d z powodu głupiego ograniczenia znaków. Ha. A ja nie lubię jak mnie ktoś ogranicza. Będe pisała opowiadanie. Zainspirowała mnie postać Dorcas. Jednak panne Evans też szalenie lubie i nie pominę jej tutaj. W tym wypadku będzie raczej postacią drugoplanową. A właśnie.
To nie jest opowiadanie o Tokio Hotel czy innym zespole.
To nie jest opowiadanie o mnie.
To nie jest opowiadanie z szczęśliwym zakończeniem.
To moje opowiadanie. Moje potterowskie opowiadanie.


Panna Dorcas Meadowes na 5 roku nauki w szkole Magii i czarodziejstwa Hogwart.
Dość impulsywna, złośliwa i jak trzeba wulgarna osóbka kochająca motyle i kwiaty (dziwne połączenie, nie sądzisz?).
Zapamiętaj.
Jej wróg numer jeden to Black.
Jej wróg numer dwa to Black.
Jej wróg numer trzy to Black.
Jej wróg numer milion trzystapięćdziesiątsiedem to Black.
A jak myślisz, kto zajmuje pozostałe miejsca? Tak. Ten niedokarmiony, nie przejawiający żadnych cech ludzkich odmóżdżony Black.

A teraz tak dokładniej.

Rodzinna Meadowsówny składa się z 4 osób o bardzo zróżnicowanych charakterach. Na pierwszy rzut oka mają ze sobą bardzo niewiele wspólnego. Najprawdopodobniej tylko nazwisko i czarny kolor oczu, który w rodzinie jest od pokoleń.
Państwo Meadowes poznali się w szkole. Mimo iż byli w tym samym domu, na zajecia nie chodzili razem. Stephen - doskonały obrońca w drużynie był dwa lata starszy. Jego odpowiedzialność i siła spokoju uwiodły zaledwie kilkunastoletnią Sheilie, która już jako nastolatka miała dużą ambicje i wymagania wobec siebie. Kilka lat po skończeniu nauki w Hogwarcie odbył się ich ślub. Po niecałym roku na świat przyszedł pierwszy owoc ten miłości. Mała, mizerna dziewczynka, która odziedziczyła imie po swojej babci. Dorcas, bo tak właśnie nazywała się owa czarnooka istota wraz z upływem czasu stawała sie coraz bardziej wzwolona i roześmiana. Już jako kilkuletnia dziewczynka miała spore zdolności. Gdy miała ona zaledwie dwa lata światło dzienne ujrzała druga pociecha Meadowesów. Rozwzreszczna Claudine, która zagłuszyła spokój ich rodziny. Wraz z upływem czasu wszystko się unormowało. No tak. O ile normą można nazwać dzienne sprzeczki dwóch równie wygadanych dziewcząt.
Z obawy na częste sprzeczki siostry został umieszczone w dwóch róznych szkołach. Dorcas w Hogwarcie, a Claudine w Beauxbâtons.
Oczywiście nie można pominąć Fungusa, perskiego kota, którego Dorcas dostała w prezencie na czternaste urodziny.


Dorcas jest niezmiernią uzdolnioną osobą. Bo czy znasz drugą taką osóbe, która potrafi zagadać na śmierć? Właśnie. A nasza czarnooka, jeśli by zechciała napewno mogłaby to zrobić. Brunetka jest niedościgniona w wymyślaniu coraz to nowszych epitetów, określających Blacka jak i kilka innych osób.
Oczywiscie nie można pominąć uzdolnień Dor do transmutacji. Meadowsówna gdyby tylko czasami zechciała poćwiczyć, mogłaby stać się niedościgniona w tej dziedzinie. W czasie gdy niektórzy ślęczą godzinami nad bibliotykowymi woluminami, jej wystarczy tylko kilka chwil by opanować potrzebne umiejetności.


Meadowes nie wyróznia się z tłumu. To średniego wzrostu czarnooka brunetka. Szczupła, smukła z nienaganną postawą i długimi nogami. W jej czarnych oczach zawsze iskrzą sie promyki radości i zadzirności. Na jej twarzy nieodłącznie widnieje nienaganny uśmiech oczarowujacy sporą ilość uczniów. Czasami dość blada, jednak jej twarz niekiedy zalewa szkarłatny rumieniec.


Jednego przy opisie Dorcas nie można pominąć. Robi dobre pierwsze wrażenie. Wydaje się miłą, cicha i taktowną osóbką, pokojowo nastawioną do wszystkiego i wszystkich. Są to dość mylne pozory. Owszem, jest w niej sporo wdzięku, który odziedziczyłą po matce, ale ma niewyparzony język. W dodatku najpierw działa, a dopiero później myśli. Nieraz owe zoztrzepanie wprowadziło ją w niezłe tarapaty. Jest miła, do rozsądnych granic. Oczywiście nie dla wszystkich. Po ojcu odziedziczyła odwagę i 'zimną krew w żyłach'. Rozgadana, niepowstrzymana i pomysłowa. Tak najprościej można ją określić. Jest porywcza, ma zawsze własne zdanie. Pamiętliwa. Wybaczanie zajmuje jest sporo czasu.

Meadowsówne otacza spore grono przyjaciół. Największym zaufaniem obdażyła jedynie Lily, która zna ja naprawde dobrze. Na równi z Evans znajduje się kot czarnookiej, któremu Dorcas ufa bezgranicznie. Kolejne miejsca zajmują współlokatorki brunetki. Cassidy oraz Aless. Swoim usposobieniem Meadows zyskała sobie sympatię wielu osób. Nie sposób się przy niej nudzić. Trzeba jednak pamiętać, że na zaufanie brunetki trzeba sobie zasłóżyć. Łatwo je stracić, ale z odbudiwaniem go jest o wiele gorzej.

Mogłabym napisać przynajmniej dwa razy tyle, ale nie widzę takiej potrzeby. Zawarte wyżej informacje powinyn wystarczyć. Większosć wyjdzie podczas pisania. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiejś wątpliwości, lub pytanie to śmiało ;D.

D o r c a s [Powrót] Komentuj


nathalie-stories

brak www
data: 4/02/2007 20:29:33
brak hosta
IP: 80.48.35.200
komciak 4 you. ;-*
Cassie ;D

brak www
data: 3/02/2007 20:22:15
181.209.bakcyl.dew.pl
IP: 85.219.209.181
Czyli będziesz bardziej skupiać się na Dor? ;) Zawsze czytałam wersje, że Dor jest blondyną. więc czytając jeszcze na Tenbicie trochę się dziwiłam ;)) Czekam na nowe notki. ^^
I też się zastanawiam, czy nie przenieść się na inny serwer...

;*
Czika

brak www
data: 3/02/2007 14:15:06
brak hosta
IP: 195.116.183.86
Pięknie opisałaś, więcej pytań nie mam ;D Masz talent do pisania po prostu! Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na następną notkę ;*
Aduś

brak www
data: 2/02/2007 14:23:37
host-81-190-94-2.gdynia.mm.pl
IP: 81.190.94.2
Kolejna zmiana;]
Tutaj juz chyba dłużej zabawisz :)
:D
nathalie-stories

brak www
data: 1/02/2007 21:32:04
brak hosta
IP: 80.48.35.200
czekam z niecierpliwością na notkę. ;d


p o w r ó t


w r ó ć nastrone główną bloga.

d o r c as / m e a d o w e s.


Gryfonka o czarnych jak węgiel oczach i krótkich równieciemnych włosach. Optymistka kochająca motyle, kwiaty i czekolade. Z wiecznym uśmiechem schodzącym tylko na widok Blacka. Ścigająca w drużyie tego palanta Syriusza. Black! Jak Cię tylko dostane w swoje ręce, skończysz jako szczotka do czyszczenia kibli!

Jeszcze Ci mało? Dowiedz się w i ę c e j
Spdobało Ci się? No to śmiało. Możesz p a t r z e ć
p i s a ć
a nawet u ś c i s k a ć
Ale... Jesteś pewna/pewny? To decyzja na całe życie.

pozostali :
Syriusz Ł a p a Black
Lily R u d a Evans
James R o g a c z Potter
Remus L u n a t y k Lupin

l i c z n i k.


Na blogu było już 6935 osób.

w y b r a n i/p r z e z/l o s


c a s s i e / m a g n u s / p a n s y / n e r r i s a / n a t h a l i e / n i c o l e / a l e x / l i l y / l e n a /

u p ł y n ę ł o / s z y b k o / j a k / s e n.


2007 l u t / s t y /

e t y k i e t k a.


Męczyła się panna M e a d o w e s . Nie zbyt piękne, ale trudno się mówi. Nie na ręke jej będzie jak skopiujesz co kolwiek.
Powiedzmy wprost skończysz wąchajac kwiatki od dołu. f o t k a / D o r.
l i s t / o r a z / k r a w at.
b r u s h e
A pan Black znalazł sie sam. Gdzieś tam był.